روغن

۶تا از بهترین روغن های ضد پیری (برای انواع پوست)

روغن آرگان،روغن جوجوبا،روغن بادام،روغن زیتون،روغن نارگیل،روغن آووکادو

آرگان : آرگان یکی از قدیمی ترین دانه ها در تمدن به حساب می آید.
سرشار از ویتامین های A و E برای مراقبت و بازسازی بافت پوست است می تواند کمک زیادی به کاهش چین و چروک و لکه های پیری و خطوط ظریف پوست کند.
شب چند قطره روغن آرگان را به آرامی روی پوست خود ماساژ دهید و صبح آن را بشویید تا پوستی درخشان و پررنگ داشته باشید.

جوجوبا : یکی از دلایل از بین رفتن بافت پوست و قابلیت ارتجاعی آن کمبود آب یا رطوبت پوست است.که برای رسیدگی به این مسئله می توانید به روغن جوجوبا اعتماد کنید که سرشار از ویتامین های C و E است‌.
می توانید به مقدار مساوی روغن جوجوبا را با روغن نارگیل یا بادام ترکیب کرده و قبل از دوش گرفتن روی پوست خود بمالید.

روغن بادام : روغن بادام می تواند بهترین دیوار دفاعی در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر خورشید باشد و مثل یک مسدود کننده طبیعی عمل می کند با ویتامین K و E باعث گردش خون شده و از آسیب دیدن پوست جلوگیری می کند.
همچنین برای لکه های کوچک و چین و چروک مفید است می توانید بعد از دوش گرفتن با یکی دو قطره از آن پوست خودتان را ماساژ دهید.
برای جلوگیری از سیاهی دور چشم قبا از خواب به آرامی دور چشم خود ماساژ دهید.

روغن زیتون : روغن زیتون قرن هاستکه به عنوان یک ماده اساسی جوان سازی پوست استفاده می شود،حتی با ماساژ پوست باعث سلامتی و بهبود اعضای داخلی بدن نیز می شود.سرشار از ویتامین های A و E است. بهتر است ۱۰ دقیقه قبل از دوش گرفتن به پوست خود ماساژ دهید.حتی در رژیم غذایی روزانه یکی دو قاشق اضافه کنید.

روغن نارگیل : روغن نارگیل به غیر از رشد مو به صورت زیادی ارتقا و بازسازی سلول های پوستی شما نیز استفاده می شود.خاصیت آنتی اکسیدانی آن باعث تغذیه پوست و عدم خشکی است و یک محافظ خوب در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید است.
یکی از بهترین روغن ها است که به دمای بدن ارتباطی ندارد و قبل و بعد از حمام می توان استفاده کرد حتی شب تا صب بسیار عالی است.

روغن آووکادو : غیر از اینکه خوردن آووکادو برای سلامت بدن مفید است روغن آووکادو نیز به طور خیلی زیادی در مهار کردن علائم پیری موثر است و باعث بازسازی سلول های بافتی می شود و بلکه در جوان سازی پوست سالم نگهداشتن بافت های سلولی عالی عمل می کند.
در کاهش لکه های تیره چین و چروک و افتادگی پوست می توان چند دقیقه قبل از شستشو روغن را به صورت موضعی روی پوست ماساژ دهید.

منبع :
گروه ترجمه مجموعه روغندون به نقل از
www.searchhomeremedy.com