روغن

میلیا چیست ؟

کیست میلیوم برآمدگی های کوچک و سفت ، به رنگ سفید و یا زرد می باشد که بیشتر بر روی پوست اطراف چشم و پلک ها ، پیشانی ، گونه ها ، بینی ، لب ها ، سینه ، چانه و گردن ظاهر می شود. به گروهی از کیست های میلیوم ، میلیا گفته می شود.سلول‎های مرده پوست که به طور عمده از کراتین تشکیل شده‎اند در زیر پوست جمع شده و موجب ایجاد یک دانه می‎شوند. بر خلاف آکنه، میلیا نوعی کیست است

 و از پر شدن منافذ پوست ایجاد نمی‎شود. به همین دلیل معمولا ملتهب نشده و قرمزی و تروم ایجاد نمی‎کند

درمان میلیا را می توانید با ترکیبات گیاهی در خانه رفع کنید. از بین بردن میلیا کار آسانی نیست و زود درمان نمی شود و نوجوانان و جوانانی که زیاد جوش می زنند یا سلول های مرده پوستی دارند، مبتلا می شوند و در کنار اینها ممکن است بر اثر آلرژی های پوستی،آبله ها و تبخال ایجاد شود.جوش های سفید رنگی که اغلب اطراف چشم دیده می شوند را milia می نامند ، برای درمان میلیا چندین نسخه خانگی با ترکیبات گیاهی تجویز می شود که در این بخش با آنها آشنا می شوید.

علل گوناگون جوش های سفید زیر پوستی یا میلیا

این کیست ها هنگامی رخ می دهد که آسیب به پوست رخ داده است. نمونه هایی از جمله سوختگی شدید و بثورات. کیست ممکن است تحریک شود و قرمز در امتداد لبه ها و سفید در مرکز باشد.

استفاده از کرم های استروئیدی می تواند منجر به آسیب پوستی شود با این حال، این اثر جانبی نادر است. برخی از مواد تشکیل دهنده در کرم های مراقبت از پوست و محصولات آرایشی می تواند در بعضی از افراد باعث آسیب جدی شود

درمان میلیا با طب سنتی

  1. درمان جوش های سفید زیر پوستی یا میلیا با عسل و روغن جوجوبا :

استفاده از روغن جوجوبا و عسل به از بین رفتن میلیا کمک می کند. 2 قاشق عسل را با 3 قاشق روغن جوجوبا ترکیب کنید و روی موضع به مدت 30 دقیقه ماسک کنید و بعد با آب ولرم بشویید و روزی 2 بار این کار را انجام دهید.

  • درمان جوش های سفید زیر پوستی یا میلیا با روغن کرچک :

روغن کرچک تولید روغن اضافه را کنترل می کند، به همین دلیل از بروز میلیا جلوگیری می کند. مقداری روغن کرچک را با روغن زیتون به حد مساوی ترکیب و روی صورت به مدت 30 دقیقه ماساژ دهید. می توانید روغن را شبانه بمالید و صبح با آب سرد بشویید.

  •  روغن درخت چای روشی برای درمان جوش های سفید زیر پوستی یا میلیا:

به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی که این روغن دارد به تنها در درمان میلیا بلکه برای از بین بردن آکنه و جوش مناسب است. این روغن را روی موضع بمالید و اجازه دهید تا جذب پوست شود و بعد با آب سرد بشویید.